Náš příběh

Začíná něco nového

Doba po sametové revoluci v roce 1989 byla období, kdy se nám otevřel svět. Dospívali jsme za umírajícího socialismu bez možnosti cestovat, podnikat a najednou jsme mohli všechno.

Se spolužákem Pavlem Lopraisem jsem v roce 1995 založil Bartech, tehdy jen s minimálními zkušenostmi z oblasti automatické identifikace, počítačů nebo IT technologií. Oba jako čerstvě vystudovaní inženýři-mechanizátoři jsme v sobě měli obrovskou zvídavost. Už jako kluci jsme hračky nejprve rozebrali a zjišťovali, jak to funguje. Stejně jsme to měli i s novými technologiemi, které v té době byly na našem trhu neznámé.

Specializujeme se na výrobu a rozjíždíme vývoj softwaru

Začali jsme zastupovat firmu Datamax, výrobce termotransferových tiskáren. Pavel byl více technicky založený, tiskárny připravoval, nastavoval, rozebíral a zase skládal. Mě více bavilo programování. Vytvořil jsem náš první softwarový produkt pro potisk etiket v potravinářské výrobě a v lékárnách. První roky jsme s tím slavili velký úspěch. 

Naše nabídka se rozrůstala o další produkty a nové technologie, navazovali jsme spolupráci s dalšími výrobci. Zároveň narůstal počet zaměstnanců i tržeb.

První zakázku do výroby jsme získali ve Veselí nad Moravou. Vytvářeli jsme systém na odvádění hotové výroby v Železárnách a. s. Pro celé řešení bylo nutné kombinovat váhy, výpočetní techniku a naše technologie se softwarem. Viděli jsme, kolik ruční práce a dalších nákladů dokážeme ušetřit a to nás pohánělo dál. 

V roce 2001 pro nás byla zásadní spolupráce se společností International Automotive Components Group s. r. o. na systému pro vysledovatelnost výroby palubních desek. Bylo třeba řešit spoustu neznámých, jako třeba výrobu pro automobilový průmysl, se kterou jsme do té doby neměli zkušenosti. Znamenalo to pro nás zavádění nových procesů ve firmě, ISO certifikaci, lepší organizaci, metodiku vývoje softwaru a zavádění projektového řízení.  

Budoucnost je v kvalitě a lidech

Setkávali jsme se někdy s až kuriózními situacemi, které nám uživatelé našich systému připravovali, a díky kterým jsme nabírali další zkušenosti. 

Když se podívám nazpět, jsme hrdý na to, že jsme zvolili cestu kvality a zastupujeme značky, které tomuto kritériu odpovídají. Zaměření na kvalitu si držíme i při vyvíjení vlastních produktů a řešení.

Za více než dvacet let budování značky Bartech, jsme dosáhli mnoha úspěchů. Spolupracujeme s předními společnostmi, vybudovali jsme servisní zázemí, školící středisko a neustále zvelebujeme naše sídlo firmy. Klademe důraz na užitečnost naší práce a na spokojenost zákazníka. 

Pracuji s lidmi, kteří jsou nadšení, kreativní, se zájmem o nové technologie a s chutí pracovat. Žijeme ve skvělé době. Rychlý vývoj technologií, automatizace, nástup robotiky, big data, cloud. Všechno to jsou pojmy, které svým významem mají lidem usnadnit práci. A Bartech je a bude při tom. 

Ing. Antonín Měchura
jednatel

Zastupujeme:

Odebírejte novinky

Zadejte vaši e-mailovou adresu a přihlašte se k odběru novinek ze světa automatické identifikace.

Zásady ochrany osobních údajů