Výdej ze skladu s terminálem, na kterém si skladníci nezahrají

Zrychlení a zjednodušení procesu výdeje zboží pomocí on-line terminálového řešení s nenáročností na obsluhu jsme realizovali u firmy Elektro – viola s.r.o., která funguje jako velkosklad s elektromateriálem a která se specializuje na průmyslové závody, zemědělské organizace, montážní firmy, ale i na běžné spotřebitele.

Terminál, který není herním zařízením

Každý zaměstnavatel bojuje s tím, jak zamezit používání mobilů, počítačů pro jiné účely než ty pracovní. Jakmile dáte skladníkovi mobilní terminál, najednou má staženého solitéra nebo surfuje na internetu. Věřte, dá se tomu zabránit.

 

Programy Monitor a Install

Expedici provádí operátoři pomocí přenosných on-line terminálů PA96x. Před prováděním expedice zboží se operátor přihlásí na přenosný terminál Unitech PA96x (operační systém Windows CE.3.0, Windows CE.NET). Obslužný program v terminálu Monitor zajistí, aby se operátorovy, s omezeným přístupem do systému, otevřelo pouze okno Internet Exploreru. Aplikace pro expedici zboží funguje na webovém rozhraní.

Operátor pod svým přihlášením nemá možnost jakýmkoliv způsobem měnit nastavení nebo zasahovat do operačního systému. V případě, že operátor ukončí aplikaci IE, tak se opět dostane na okno programu Monitor, které vyžaduje heslo. Operátor nejen, že nemá možnost zasahovat do nastavení operačního systému, ale nemá možnost spouštění jiných programu, které jsou součástí operačního systému. Je nucen používat pouze IE, který mu dovolí přístup pouze na web aplikace pro expedici, výdej zboží. Tímto je operátor nucen používat terminál pouze k práci a ne k hraní her, surfování po internetu a jiným s jeho prací nesouvisejícím činnostem.

Dalším silným nástrojem je aplikace Install jejíž funkcí je zajištění 100% bezúdržbového chodu zařízení. Aplikace je umístěna ve Flash paměti terminálu a v případě jakéhokoliv problému s terminálem provádí automaticky obnovení nastavení celého systému. V praxi program funguje tak, že po nastavení terminálu (tzn. nastavení připojení do Wi-Fi sítě, nakonfigurování systému) je nastavení zálohováno a v případě potřeby je z této zálohy obnoveno. Obnova proběhne v rádu několika sekund a je plně automatizovaná.

 

Stále aktuální data

Všechny produkty ve skladu jsou značeny čárovým kódem. Operátor při expedici snímá tento čárový kód a zadává počet. Díky on-line řešení je zajištěna 100% aktuálnost dat. Operátor tedy může dokončit expedici na jednom konci skladu a současně dát pokyn k tisku potřebných dokladů (faktura, dodací list). Než dojde k tiskárně, která je v jiné části skladu má všechny potřebné dokumenty vytištěné a připravené k předání.

Díky našemu řešení dochází u zákazníka k zrychlení procesu výdeje zboží, pomocí aplikace Monitor jsou terminály zabezpečeny vůči zneužití k jiným činnostem a aplikace Install zajišťuje bezúdržbovost zařízení z pohledu IT správy.

Mám zájem o stejné nebo podobné řešení

    nebo nás kontaktujte na