23. 6. 2022

Proč si teď MES systém xMost objedná každý druhý oslovený zákazník?

V několika posledních měsících se nám daří získat nový projekt na MES xMost v průměru u každého druhého zákazníka, který obdrží nabídku. To znamená jediné – našli jsme to, co zákazníci chtějí a nabízíme to za dobrou cenu.

 

Efektivita odděluje úspěšné od neúspěšných a do efektivity se musí investovat

 

 1. „Potřebujeme real-time vizualizaci. Chceme průběžně sledovat data a poskytnout je nejen managementu, ale i zaměstnancům. Půjde to?“
 2. „Říkáte, že si můžeme reporty přizpůsobit tak, jak sami potřebujeme a přidat si do nich vlastní grafy? Třeba s měřením spotřeby elektrické energie?“
 3. „První data už za tři hodiny po nasazení? A žádné pravidelné poplatky?“

Ano, ano a ano.

MES systém xMost je moderní, uživatelsky přívětivá aplikace plná grafů a navíc dostupná odkudkoli přes internetový prohlížeč. To v reálu znamená, že na odpolední či noční směnu může šéf výroby dohlížet třeba přes mobil z obýváku.

Investice do pořízení MES systému se vám rychle vrátí:

 • díky přesnému sběru dat a měření prostojů významně snížíte prostojovost a zvýšíte produkci a celkovou efektivitu zařízení (OEE),
 • budete mít plnou kontrolu nad spotřebou elektrické energie jednotlivých strojů,
 • sběr technologických dat jako jsou otřesy, otáčky, motohodiny, tlak či teplota vede ke snížení rizika neočekávané poruchy stroje a vy budete mít preventivní údržbu pod kontrolou,
 • protože systém funguje v 10 jazycích s interaktivní nápovědou (což je funkce, kterou často využívá zahraniční management), ušetříte čas i peníze, které byste jinak museli vynaložit na zaškolení.

Jaká je konkurenční výhoda MES xMost?

Nadupaná sběrná jednotka
 • PLC zařízení se třinácti vstupy – není to tak dávno, co jsme vyhráli projekt díky tomu, že nám ke sběru všech dat, které společnost potřebovala monitorovat, stačila jedna jednotka. Konkurence na to potřebovala jednotky dvě.
 • Jedna sběrná jednotka posbírá nejen informace o chodu stroje (prostoje, produkce, poruchy a tak dále), ale také změří spotřebu elektrické energie stroje a můžeme k ní připojit další čidla (teploty, tlak, otáčky, motohodiny, výrobní cyklus apod.).
 • Sběrná jednotka počítá také kusy – zbavíte se závislosti na odvádění práce pouze od operátorů. Zároveň vám MES systém xMost porovná data o skutečné výrobě s plánem produkce.
Zelená digitalizaci výroby
 • Údržbáře zprostí starostí s preventivní údržbou – systém posílá automatické alarmy a notifikace do e-mailu nebo SMS o předpokládané údržbě na základě sběru technologických dat přímo ze stroje. Taková notifikace pak může vypadat následovně: „za 10 motohodin běž provést úkon xy na stroji DEMAG 500“.
 • Vyřešíte digitalizaci výroby v rámci standardu průmyslu 4.0 – na dotykovém monitoru si přímo ze systému zobrazíte výrobní dokumentaci, návodky atd…
 • Systém si kupujete do vlastnictví – žádné starosti s pravidelnými poplatky. A dodáme vám ho komplet od hardwaru až po software a finální aplikaci.
 • MES xMost snadno propojíte nejen s ERP, ale BI aplikací, jiným MES či systémem pro údržbu atd.
 • Pilotní projekt pro jeden stroj je hotový za den (za zhruba 3 hodiny budete mít k dispozici ostrá data) a za odpovídající ceny.
Flexibilita
 • Výrobu budete mít doslova na dlani – online pravdivý přehled o stavu výroby včetně porovnání s historií a výrobní reporting přístupný kdykoli a kdekoli. Jako majitel nebo vedoucí výroby tak vyřešíte klíčové problémy na základě informací v jedné aplikaci.
 • Řešení lze nasadit na jakýkoliv stroj – starý i nový, navíc se lze připojit k PLC u moderních strojů (Siemens S7, Modbus, OPC atd).

Vyzkoušejte MES systém xMost na pilotním pracovišti za zvýhodněnou cenu.

Odebírejte novinky

Zásady ochrany osobních údajů